Belgeler

İhtiyacınız olan yasal belgeleri 5-10 dakika içinde ücretsiz olarak oluşturun, yazdırın veya indirin.

Uzmanına Sorun

Bir sorunuz mu var?

Bize yazın, alanında uzman çalışma arkadaşlarımız ücretsiz yanıtlasın

Hukuki Belgenizi Hızlıca ve Kolayca Oluşturun!

Belge Bulutu, kullanıcıların kişisel veya işle ilgili çeşitli hukuki belgeleri online olarak oluşturmalarına yardımcı olur. Örneğin, ev sahibi kira sözleşmeleri, iş sözleşmeleri, vasiyetnameler, iş hukuku belgeleri gibi çeşitli belgeler olabilir. Yazılım, kullanıcılara belgelerini ihtiyaçlarına göre özelleştirmelerine ve uyarlamalarına olanak tanır. Bu, belgenin belirli durumlara ve gereksinimlere uygun hale getirilmesini sağlar.

Sıkça Sorulan Sorular

Belge Bulutu Amerika Birleşik Devletleri’nde yaygın olarak kullanılan “Do It Yourself” temelli yerli bir legaltech yazılımdır ve yerli bir legaltech yazılım geliştirme firması tarafından oluşturulmuştur. Belge Bulutu kendi hukuki belgelerini kendileri hazırlamak isteyen kişilerin profesyonel destek almadan doküman hazırlamalarını sağlayan (SaaS) servis temelli bir yazılımdır. Yazılımın size sorduğu sorulara verdiğiniz cevaplara göre hukuki evraklarınız arka planda hazırlanmaktadır. Tüm soru cevap kurgusunu bitirdiğinizde hazırladığınız evrakı indirebilmektesiniz. Yazılımımız dışında tahkim yargılaması yapılmaya uygun olan sözleşmeleriniz için hakemlik hizmeti sağlamakta ve tahkimin Türkiye’de yaygınlaştırılması için çalışmaktayız. Arabuluculuk ve Tahkim Merkezleri ile Türkiye’nin her yerine hakemlik hizmeti vermemizi sağlayacak anlaşmalarımız bulunmaktadır.
Hazırlamak istediğiniz evrakı seçiniz. Size sorulan soruları yanıtlayınız. Sorulara verdiğiniz cevaplara göre hazırladığınız dökümanları indiriniz.
Belge Bulutu servis temelli bir yazılım olduğu için dökümanları kendiniz hazırlamaktasınız bu nedenle hazırladığınız dökümanların FSEK mevzuatı kapsamında tüm fikri ve mali hakları sizindir.
İnternette bulduğunuz dilekçe ve sözleşme örnekleri taslaktır. Sizin özel durumunuza uygun değillerdir. Web sitemizde sorulan sorular sizin özel durumunuzu anlamaya ve ona uygun doküman üretmeye göre kurgulanmıştır. Kendi dilekçe ve sözleşmelerinizi yazarken destek almak isterseniz hafta içi mesai saatleri içerisinde canlı destek hattımızı arayabilir veya mesai saatleri dışında veya içinde iletişim bilgilerinizi sizi aramamız için bırakabilirsiniz. Canlı destek ile hukuki danışmanlık alamayacağınızı unutmayınız. Hukuki danışmanlık almak için bulunduğunuz bölgedeki bir avukattan yardım isteyiniz. Belge üretme algoritmamız dışında sözleşmeleriniz için hakemlik hizmeti satın alabilirsiniz. Bu hizmeti almanız durumunda sözleşmenizden kaynaklanan bir uyuşmazlığı mahkemede dava açmak yerine hakemlik hizmetimiz ile 1 ay içerisinde çözebilirsiniz.
Hakemlik hizmeti uyuşmazlığı mahkeme dışında çözmenize yarar. Hakem alanında uzman bir hukukçudur. Web sitemize yapacağınız başvuru akabinde sözleşmenizden kaynaklanan uyuşmazlığı çözmek için 1 ay süresi bulunmaktadır. Hakem tarafları dinler, delilleri toplar ve 1 ay içerisinde karar verir. Verdiği karar mahkeme kararı ile aynı hukuki güçtedir. Yani bu karar icra dairesinde icraya konulabilir. Türk Hukuk’unda hakemlik hizmeti düzenlenmiştir ve yasaldır. Hakem durum ve koşullara göre 1 aylık süreyi uzatabilmektedir ancak her halükarda bir mahkemeden çok daha kısa bir sürede uyuşmazlığı çözecektir. Örnek üzerinden açıklayalım. Web sitemiz üzerinden bir kira sözleşmesi hazırladığınızı düşünelim. Kira sözleşmenize hakemlik hizmeti satın alırsanız bu kira sözleşmesi ile mahkemede dava açmak ve en az 2-3 yıl uğraşmak zorunda değilsiniz. Web sitemiz üzerinden veya canlı destek hattımız üzerinden yaşadığınız uyuşmazlığı açıklamanız ve ilgili bilgi, belgeleri göndermenizin akabinde uyuşmazlığınızı çözmek üzere hakem görevlendirilir. Hakem aynı bir mahkeme hakimi gibi tarafları dinler, delilleri toplar ve Türk Kanunları’na göre mahkeme kararı kuvvetinde bir karar verir.
Hakem arabulucu değildir. Arabulucu tarafların anlaşmasını sağlamak için uğraşır. Eğer arabulucu tarafları anlaştırırsa taraflar ve arabulucu tarafından imzalanılan tutanak mahkeme kararı kuvvetindedir. Ancak hakem arabulucu gibi tarafları anlaştırmaya çalışmaz. Hakem aynı bir mahkeme hakimi gibi talepleri dinler, delilleri toplar ve yaptığı yargılama sonucunda bir karar verir. Hakem mahkemenin bir alternatifidir ve yargılama yapar. Verdiği karar aynı bir mahkeme kararı gibidir, icraya konulabilir.
Şirketimizin hukuki danışmanlık vermediğini yalnızca oluşturmak istediğiniz dökümanları hazırlamanızı sağlayan bir yazılım aracı olduğunu unutmayınız. Belge Bulutu asla bir avukatın vereceği hizmetin yerini tutamaz. Kendinizi doküman hazırladığınız alanda yetkin hissetmiyorsanız bulunduğunuz bölgedeki bir avukata danışınız veya web sitemizde hazırladığınız dökümanı avukatınıza okutunuz ve onayını alınız. Ancak soru cevap kurgumuz bu durumu aşabilmeniz için tasarlanmıştır. Size sorulan soruların yanında hazırladığınız belge ile ilgili açıklamalar göreceksiniz. Bu açıklamaları okuyun, bilgi edinin ve dökümanlarınızı hazırlayın. Doküman hazırlarken teknik konularda yardıma ihtiyacınız olursa canlı destek hattımızı arayabilir ya da size yardımcı olmamız için bize telefon numaranızı bırakabilirsiniz. Canlı destek hattının hukuki destek sağlamadığını yalnızca teknik destek sağladığını unutmayınız.
Sitemizin eşsiz soru cevap kurgusu alanında uzman hukukçular tarafından hazırlanmıştır. Mevzuat değişikliklerinde de güncellenmektedir.
Şu an için hazırladığınız bir dökümanın ortalama ücreti 90-350 Türk Lirası aralığındadır. Ancak hazırlamak istediğiniz her belgenin fiyatı aynı olmayabilir. Fiyatları görmek için soru cevap kurgusunun en sonuna ilerlemeniz gerekmektedir. Belge Bulutu üzerinden hazırladığınız dökümanlardan kaynaklanan uyuşmazlıkları 1 ayda çözmenizi sağlayan tahkim hizmetine başvuru maliyeti 1899,95-Türk Lirası’dır.
Evraklarınızı hazırladıktan sonra ödeme ekranına yönlendirilirsiniz. Burada 3D Secure sistemi ile kredi kartı ile ödeme yapabileceğiniz gibi havale-eft ile de ödeme yapabilirsiniz. Tüm finansal bilgileriniz güvendedir. Şirketimiz İyzico güvencesi ile ödeme almaktadır.
Canlı destek hattımızı arayınız size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.
up